kilka informacji o mnie...

Ukończyłam dietetykę na Wydziale Lekarskim II Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pomimo ogromnej ilości wiedzy medycznej i żywieniowej zdobytej w trakcie studiów najcenniejsze dla mnie okazało się doświadczenie zdobyte podczas bezpośredniej pracy z pacjentami – odbywałam praktyki w poznańskich klinikach, przez 1,5 roku pracowałam na oddziale neonatologicznym Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu, a od 2020 roku prowadzę indywidualne konsultacje dla osób dorosłych i dzieci. 

Już w trakcie studiów szczególnie zainteresowały mnie zagadnienia związane z dietetyką pediatryczną. Uważam, że odpowiednio ukształtowane nawyki żywieniowe w czasie dzieciństwa są długoterminową inwestycją w zdrowie. Właściwe żywienie w tym etapie zapewnia nie tylko możliwość prawidłowego rozwoju ale także zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych w dalszym życiu. 

Prowadzę zajęcia indywidualne dla dzieci z nadmierną masą ciała oraz z wybiórczością pokarmową. Oswajam z jedzeniem i zdrowymi nawykami poprzez zabawę. Pomagam, za pomocą metody małych kroków, zwiększyć różnorodność produktów w diecie przysłowiowych niejadków i dzieci borykających się z trudnościami w jedzeniu. Podpowiadam, jakie zmiany warto wprowadzić w codziennych jadłospisach. 

Poza pracą z dziećmi zajmuję się również dietoterapią schorzeń takich jak insulinooporność, choroba Hashimoto i zespół jelita drażliwego oraz żywieniem w czasie ciąży.

dietetyk kliniczny Magdalena Lubecka

Certyfikaty i dyplomy

Magdalena Lubecka dietetyk dziecięcy